Сайт 9-В класса

Харьковской гимназии № 13

Харьковского городского совета Харьковской области

 м. Харків,вул. Благовіщенська 36,
телефон (057) 712-23-42
е-mail: shoo-13@ukr.net

Основні захисні заходи проти нового коронавірусу:

Будьте в курсі найновішої інформації про спалах COVID-19, доступної на веб-сайті ВООЗ та через свій національний та місцевий орган охорони здоров'я. Більшість людей, які заражаються, відчувають легку хворобу та одужують, але це може бути більш важким для інших. Дбайте про своє здоров'я та захищайте інших, виконуючи наступні дії:

Часто мийте руки

Регулярно і ретельно очищайте руки спиртом на основі спирту або мийте їх з милом.

Чому? Миття рук з милом або використання ручного втирання на основі спирту вбиває віруси, які можуть бути на ваших руках.

Підтримуйте соціальну дистанціювання

Дотримуйтесь не менше 1 метра  відстані між собою та тим, хто кашляє чи чхає.

Чому? Коли хтось кашляє або чхає, вони розпорошують невеликі крапельки рідини з носа чи рота, які можуть містити вірус. Якщо ви занадто близько, ви можете вдихнути крапельки, включаючи вірус COVID-19, якщо у людини, що кашляє, є захворювання.

Не торкайтеся очей, носа та рота

Чому? Руки торкаються багатьох поверхонь і можуть підхопити віруси. Після зараження руки можуть перенести вірус на очі, ніс чи рот. Звідти вірус може потрапити у ваш організм і може захворіти.

Практикуйте гігієну дихання

Слідкуйте за тим, щоб ви та оточуючі люди дотримувалися належної гігієни дихання. Це означає покривати рот і ніс зігнутим ліктям або тканиною, коли кашляє або чхає. Потім негайно утилізуйте використану тканину.

Чому? Крапельки поширюють вірус. Дотримуючись належної гігієни дихання, ви захищаєте оточуючих людей від вірусів, таких як застуда, грип та COVID-19.

Якщо у вас лихоманка, кашель і утруднене дихання, зверніться до лікаря рано

Залишайтеся вдома, якщо вам погано. Якщо у вас лихоманка, кашель і утруднене дихання, зверніться до лікаря та заздалегідь зателефонуйте. Дотримуйтесь вказівок місцевого органу охорони здоров’я.

Чому? Державна та місцева влада матиме найсвіжішу інформацію про ситуацію у вашому районі. Заздалегідь зателефонувавши, ваш лікар може швидко направити вас до потрібної медичної установи. Це також захистить вас і допоможе запобігти поширенню вірусів та інших інфекцій.

 Будьте в курсі та дотримуйтесь порад, наданих лікарем

Будьте в курсі останніх подій щодо COVID-19. Дотримуйтесь порад, наданих вашим лікарем, вашим національним та місцевим органом охорони здоров’я чи вашим роботодавцем щодо того, як захистити себе та інших від COVID-19.

Чому? Державні та місцеві органи влади матимуть найновішу інформацію про те, чи розповсюджується COVID-19 у вашому районі. Їм найкраще порадити, що люди у вашому районі повинні робити, щоб захистити себе.

 Офіційна інформація ВОЗ  https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019